Základní informace

Počet obyvatel:
76 729
Status:
Městská část
Kraj:
Praha
Mapa

Co vám MUNIPOLIS přináší

Podívejte se na další videa
tips

Tipy na výlety - Praha 3

Inspirujte se tipy na výlety v této samosprávě nebo se podívejte na výlety v jiném městě či obci.


Naučná stezka Prahy 3

Dvacet panelů představuje vybrané lokality Prahy 3 v historických souvislostech.

Naučná stezka přináší ucelený obraz o historii, urbanismu, vývoji a charakteru, klíčových změnách zástavby, významných osobnostech a událostech s nimi spojených. Stěžejními časovými okruhy jsou proměny Prahy 3 v 19. a 20. století.

Jednotlivé panely popisují dané místo a okolí, nejzajímavější okamžiky z jeho historie i současnosti, doplněné obrazovým materiálem s popisky.

Panely nejsou číslovány a je tak možné více než 9 km dlouhou trasu stezky rozdělit i na etapy, případně absolvovat její část tramvají. Trasu lze také rozdělit na dva kratší okruhy.

Více informací
Naučná stezka Prahy 3
Olšanské hřbitovy
Tip samosprávy

Olšanské hřbitovy jsou největší pražské pohřebiště. Mají rozlohu 50,17 ha a odhaduje se, že za dobu jejich existence na nich bylo pohřbeno přibližně 2 000 000 zemřelých. Nejstarší, dnes již zrušená, část hřbitovů se nacházela u kostela svatého Rocha. Olšanské hřbitovy jsou rozděleny ulicí Jana Želivskéhona dvě části, celkem jsou tvořeny dvanácti hřbitovy. Součástí hřbitovů jsou i pohřebiště padlých českých legionářů a rudoarmějců z 1. světové války, obětí bitvy u Drážďan z roku 1813, obětí Pražského povstání, vojáků ze zemí Commonwealthu, z Rudé armády či Ruské osvobozenecké armády z 2. světové války. Celkem se na hřbitovech nachází zhruba 25 000 hrobek, 200 kaplových hrobek, 65 000 hrobů, 20 000 urnových hrobů, 6 kolumbárních zdí a dvě louky rozptylu. Na hřbitovech je pohřbena řada významných osobností.

Více informací
Olšanské hřbitovy
Po stopách Karla Hartiga

Vydejte se na procházku, která vám představí osobnost Karla Hartiga. Na Žižkově postavil přes 20 domů, školu i občanskou záložnu a současně se zasadil o pojmenování této oblasti po Janu Žižkovi. Hartigovou zásluhou pak byly jednotlivé žižkovské ulice pojmenovány po dalších osobnostech spojených s husitskou historií. Seznamte se s činností tohoto výjimečného muže, prvního starosty Žižkova.

8 zastavení – cca 60 minut – délka trasy 3 km

Více informací
Po stopách Karla Hartiga
Expozice Žižkov 1881—1922

Stálá expozice otevřená u příležitosti 140. výročí povýšení Žižkova na město představuje historii Žižkova od roku 1881 do roku 1922. Expozice je přeložena do pěti jazyků. 

Otevírací doba: po—pá 10—20 h
Havlíčkovo náměstí 700/9, 130 00 Praha 3

Více informací
Expozice Žižkov 1881—1922
Žižkovská televizní věž
Tip samosprávy
Žižkovský vysílač (též Žižkovská televizní věž či Žižkovská věž) je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985 až 1992 Inženýrskými a průmyslovými stavbami Ostrava podle návrhu architekta Václava Aulického a statika Jiřího Kozáka. Leží na rozhraní Žižkova a Vinohrad.
Více informací
Žižkovská televizní věž
Procházka Prahou 3 s digitálním mobilním průvodcem

Stačí si zdarma stáhnout aplikaci „TourStories“ do jakéhokoliv mobilu nebo tabletu a následně vyhledat procházku po Praze 3. Procházku namluvili herci z divadla Aqualung. Absolvovat ji můžete buď virtuálně, nebo přímo v ulicích Prahy 3.

12 zastavení – 60 minut – délka trasy 3,5 km

Více informací
Procházka Prahou 3 s digitálním mobilním průvodcem